Komplexní zpracování plechu pomocí CNC technologií

O firmě

Firma LASER-TECH zahájila svoji činnost v dubnu 1991 jako konsorcium fyzických osob – několika vědecko-výzkumných pracovníků a techniků z odboru výzkumu materiálu a technologie bývalého výzkumného ústavu koncernu SIGMA, kteří se problematikou aplikovaného výzkumu laserového zpracování materiálu zabývali od roku 1985. Byla první českou soukromou firmou, která začala podnikat v oblasti využití nových laserových technologií ve strojírenské výrobě. Jako společnost s ručením omezeným byla registrována v prosinci 1991.

LASER-TECH, spol. s r.o začala nabízet výrobní kooperaci jako LASER JOB SHOP výrobou na laserovém technologickém komplexu britské firmy Control Laser Ltd., což byl víceosý systém s CO2 laserem o výkonu 2500 W a manipulačním pracovním stolem řízeným CNC, vyrobený v roce 1986. Nabízela výrobní kooperace v oblasti aplikací laserových technologií - laserového řezání (2D a 3D), svařování a povrchového transformačního zpevnění (kalení).

V červenci 2000 firma LASER-TECH, spol. s r.o.podepsala s britskou firmou Profile 600 smlouvu o výhradním zastoupení pro prodej a servis laserových řezacích strojů Lazerblade na českém a slovenském trhu a v únoru 2001 smlouvu o zastoupení světoznámé britské firmy Electrox, patřící také do britského koncernu 600 GROUP PCL, na prodej a servis laserových popisovaček Scriba v České republice a na Slovensku. K ukončení obchodního zastoupení firmy Electrox firmou LASER-TECH, spol. s r.o. došlo počátkem roku 2006.

Firma LASER-TECH, spol. s r.o. je od roku 2002 držitelem certifikátu systému managementu jakosti dle standardu EN ISO 9001 pro oblast laserového zpracování materiálu včetně navazujících a dokončovacích operací. V roce 2009 firma získala certifikát systému environmentálního managementu dle standardu EN ISO 14001.

V posledních letech firma LASER-TECH, spol. s r.o. nabízí výhradně řezání laserem a navazující komplexní zpracování plechu a laserový popis. Největší objem prací společnosti LASER-TECH, spol. s r.o. představují trvale výrobní kooperace v oblasti laserového řezání plechů. Za dobu své existence přijala řádově desítky tisíc objednávek a poskytla tyto služby tisícům spokojených zákazníků. K zákazníkům patří nejen české firmy, ale v současné době i řada firem z většiny zemí EU, Švýcarska, USA a dalších a tak se jednotlivé komponenty zhotovené společností LASER-TECH, spol. s r.o. dostávají do mnoha zemí světa.

Firma se v minulosti aktivně zúčastnila a i nadále opakovaně zúčastňuje celé řady strojírenských a subkontraktačních veletrhů v Brně, Nitře, Lipsku, Hannoveru, Paříži a Jönköpingu.

O firmě
O firmě
O firmě
O firmě
O firmě
O firmě
O firmě
O firmě


LASER-TECH, spol. s r.o., Vejdovského 1102/4a, 772 11 Olomouc, Česká republika

Tel.: +420 585 208 830, +420 585 225 361, Fax: +420 585 225 360, E-mail: