Komplexní zpracování plechu pomocí CNC technologií

O firmě

Za dobu své existence firma poskytla služby tisícům spokojených zákazníků, ke kterým patří nejen české firmy, ale v současné době i řada firem z většiny zemí EU, Švýcarska, USA a dalších, a tak se jednotlivé komponenty zhotovené firmou LASER-TECH, spol. s r.o. dostávají do mnoha zemí světa.

Rok 2022 – Firma vybudovala ve výrobní a skladové hale vestavek pro výrobu, zprovoznila robotické pracoviště svařování a robotické pracoviště ohraňování a vybavila oddělení kontroly a jakosti 3D měřícím ramenem.

Rok 2019 – Firma LASER-TECH, spol. s r.o. v zakoupené výrobně skladové hale zrealizovala náročnou rekonstrukci nevyhovující betonové podlahové desky na ploše přibližně 2500 m2, což byla nutná podmínka pro využívání zakoupené haly pro výrobu a skladování.

Rok 2017 – Firma zakoupila pro svůj další rozvoj a růst starší objekt v sousedství, výrobně skladovou halu o ploše větší než 3300 m2, a to i s přilehlými pozemky.

Rok 2015 – Firma vybudovala pracoviště pro finalizaci laserových výpalků s brousícím a odjehlovacím strojem WEBER a omílacím strojem RÖSLER se sušící jednotkou a dále vybudovala pracoviště pro ruční tryskání výrobků.

Rok 2009 - Firma se stala držitelem certifikátu systému environmentálního managementu dle standardu EN ISO 14001, který pravidelně obnovuje.

Rok 2007 – Firma vybudovala pracoviště pro instalace spojovacích prvků lisováním a navařováním a pracoviště pro vrtání, závitování, zahlubování atd.

Rok 2004 – Firma rozšířila strojní park o první vysoko výkonný laserový řezací systém TRUMATIC L3050 s CO2 laserem o výkonu 5000 W německé firmy TRUMPF.

Rok 2002 - Firma začala svou nabídku kooperací rozšiřovat i o dokončovací operace po laserovém řezání, tj. o komplexní zpracování plechů. Vybudovala pracoviště pro technologii ohraňování s ohraňovacím lisem německé firmy TRUMPF a pracoviště pro svařování se svařovacími agregáty od rakouské firmy FRONIUS. Od tohoto roku firma pracoviště pro komplexní zpracování plechů postupně rozšiřuje a zkvalitňuje strojní vybavení.

Firma se stala držitelem certifikátu systému managementu jakosti dle standardu EN ISO 9001 pro laserové zpracování materiálu včetně navazujících a dokončovacích operací, který pravidelně obnovuje.

Rok 2000 - Firma se začala soustředit jen na nabídku kooperací v technologii laserového řezání 2D, čemuž přizpůsobila i rozšíření strojního parku o laserový řezací stroj Lazerblade s CO2 laserem o výkonu 2500 W britské firmy Elektrox, patřící do koncernu 600 GROUP PLC.

Rok 1991 - Zahájení činnosti firmy LASER-TECH, spol. s r.o., kterou založilo několik pracovníků bývalého výzkumného ústavu koncernu SIGMA, kteří se již od roku 1985 zabývali problematikou aplikovaného výzkumu laserového zpracování materiálu. LASER-TECH, spol. s r.o. byla první českou soukromou firmou, která začala podnikat v oblasti využití laserových technologií ve strojírenské výrobě.

Firma nabízela výrobní kooperace jako LASER JOB SHOP hlavně v technologii laserového řezání a okrajově pak v technologiích laserového povrchového kalení a laserového svařování, které realizovala na univerzálním víceosém technologickém komplexu (2D a 3D) s CO2 laserem o výkonu 2500 W vyrobeném v roce 1986 britskou firmou Control Laser Ltd.

O firmě
O firmě
O firmě
O firmě
O firmě
O firmě
O firmě
O firmě
O firmě
O firmě


LASER-TECH, spol. s r.o., Vejdovského 1102/4a, 779 00 Olomouc, Česká republika

Tel.: +420 585 208 830, +420 585 225 361, Fax: +420 585 225 360, E-mail: